چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
 


    شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٥

    

   آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نماز جمعه تهران: سپاه خار چشم بعضی‌هاست که در سخنرانی‌های خود نیش می‌زنند

    خطیب نماز جمعه تهران گفت : انتخاب شعار "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نشان می‌دهد که تاکنون کاری صورت نگرفته است، اقدام و عمل بدون داشتن روحیه انقلابی ممکن نیست. 

   

آیت‌الله احمد جنتی خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، ضمن تبریک روز ارتش اظهار داشت: واقعا نیروی زمینی مبارکی داریم و با همه وجودمان فرا رسیدن این روز را تبریک می‌گوییم ، ارتشی که اینگونه انقلابی شد و یکی از شاهکارهای حضرت امام (ره) اثرگذاری روی ارتش بود که همه منقلب و عوض شدند و انقلابی شدند که یک نمونه آن امیر پوردستان بود که واقعا از اظهاراتشان لذت بردم و خداوند ایشان و دیگر نیروهای مسلح را با حضرت علی (ع) محشور بفرماید.

وی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به نامگذاری سال 95 توسط رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نامگذاری فرمودند و در اول سال در مورد این نامگذاری توضیح دادند که انشاءالله خداوند قوت‌شان را زیاد کند، ایشان فرمودند حوزه علمیه باید انقلابی باشد و درباره مجلس خبرگان رهبری نیز تاکید فرمودند باید انقلابی باشد که این حرف بسیار بجا و ارزشمند است.

آیت‌الله جنتی با ابراز اینکه اقتصاد مقاومتی باید انقلابی باشد، خاطر نشان کرد: اگر تحقق اقتصاد مقاومتی بخواهد موفق باشد با رویه معمولی اداری فعلی که تاکنون بوده اثری نداشته و در آینده هم نخواهد داشت. اقتصاد مقاومتی روحیه‌ای می‌خواهد که مقابل آمریکا و غرب بایستد و در حوزه اقتصادی تحول ایجاد کند که این موضوع با حرکت‌های اداری ممکن نیست.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، بر همین اساس افزود: رهبر انقلاب فرمودند اقدام و عمل؛ یعنی تا به حال فقط روی زبان حرف بوده است. تحقق اقدام و عمل در حوزه اقتصاد بجز داشتن روحیه انقلابی ممکن نیست، کسی که روحیه انقلابی ندارد به فکر خودش است که کاری انجام بدهد، گزارشی بدهد و تمامش کند.

وی با بیان اینکه باید کاری کنیم کارستان، تصریح کرد: امکانات و نیروی انسانی خوبی داریم که دنیا در حسرت این نیروها است. نیروهای انقلابی جنگ را با پیروزی پایان بردند، سپاه و بسیج انقلابی بودند که هنوز هم همین افراد هستند.

آیت‌الله جنتی ادامه داد: در مسئله علم افراد انقلابی پیشرفت قابل توجهی کردند و چشم دنیا را خیره کردند. ما این امکانات را داریم. از نظر ذخایر معدنی حدود 85 درصد از این ذخایر هنوز استخراج نشده است.

وی تاکید کرد: 100 میلیارد دلار در حوزه انرژی اسراف می‌شود اگر ما در مصرف انرژی اسراف نکنیم 100 میلیارد دلار صرفه‌جویی می‌شود که همین حالا برای یک و دو میلیارد دلار دارند چانه می‌زنند که پول بگیرند، این کار روحیه انقلابی می‌خواهد که جلوی این اسراف را بگیرند.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، با اشاره به اینکه 6 برابر دنیا مصرف انرژی داریم بیان کرد: امکانات وجود دارد و باید باورمان بیاید، آدم انقلابی می‌گوید نه تسلیم و نه تحریم. دشمنان می‌گویند یا تسلیم بشوید یا تحریم می‌کنیم ما می‌توانیم مقابلشان بایستیم به شرط اینکه حرکت ما انقلابی باشد.

آیت‌الله جنتی با هشدار نسبت به برخی مسائل در داخل کشور، خاطر نشان کرد: عده‌ای در سطح‌های بالای مملکت ثروت‌های کشور را به اندونزی، امارات، ترکیه و اروپا می‌برند، چرا اینطور می‌کنند؟ باید با اینها برخورد شود، این افراد واحد محاسباتشان میلیاردی است.

وی با تاکید بر اینکه باید با عوامل نفوذی برخورد انقلابی کرد، گفت: رهبری فرمودند افرادی در فکر نفوذ هستند و نفوذ کرده‌اند و می‌کنند که باید این خط را بشناسیم.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، اضافه کرد: وقتی قرار شد نور چشمی برخی مقامات کشور در اروپا تحصیل کنند، آمریکا از این طریق روی آنها نفوذ می‌کند و به آنها می‌گوید به پدرتان بگویید این کار را انجام بدهد و یا انجام نده که باید این عوامل را بشناسیم.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه می‌توانیم وابستگی به نفت را قطع کنیم، تصریح کرد: دشمنان یک مرتبه نفت 100 دلاری را 30 دلار می‌کنند که این حربه است و می‌توانیم با آن مقابله کنیم، باید قدرتی داشته باشیم که این تکانه‌ها ما را تکان ندهد.

وی با اشاره به اینکه باید باور کنیم که توانایی داریم، ابراز داشت: روحیه انقلابی باور می‌کند که می‌توانیم آنها که روحیه انقلابی ندارند از ضعف و ناتوانی حرف می‌زنند و بعد دشمن به انقلابی‌ها می‌گوید افراطی هستند، انقلابی‌ها را باید کنار زد و آدم‌های عقلانی بر سر کار بیایند یعنی کسانی که می‌خواهند با آمریکا بسازند عقلانی هستند و دیگران افراطی.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، ادامه داد: حضرت آقا فرمودند که خبرگان باید انقلابی باشد یعنی انقلابی تصمیم بگیرد و در‌ آینده انقلابی تصمیم بگیرد.

آیت‌الله جنتی با بیان اینکه کسانی 37 سال این مملکت را سرپا نگه داشتند تصریح کرد: این افراد در برابر همه دشمنی‌ها ایستاده‌اند و دست رد به دشمن زده‌اند که همین انقلابی‌ها بوده‌اند که این اقدامات را انجام دادند و اگر نبودند فاتحه مملکت خوانده شده بود، چرا از این افراد قدردانی نکنیم؟ سپاه خار چشم عده‌ای است که نیش خودشان را هم در صبحت‌هایشان می‌زنند. اگر سپاه و بسیج نباشد چه کسی می‌خواهد مملکت را حفظ کند؟ باید انقلابی و ضدانقلاب شناس باشیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره انقلابی بودن حوزه علمیه، گفت: تعبیر سخنان رهبری این است که اگر استاد حوزه، شاگرد و طلبه دلشان خوش باشد که فقه و اصول بخوانند، مجتهد شوند و بعد استاد و مرجع شوند این روحیه انقلابی نیست. اگر اینطور باشد این حوزه در خدمت جمهوری اسلامی نمی‌تواند باشد.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، در ادامه با بیان اینکه انتخابات برگزار شد و هرچه  بود گذشت تصریح کرد: خدا به مردم خیر بدهد که شرکت کردند و نزدیک به 70 میلیون رای با آزادی و امنیت به صندوق ریخته شد و خونی از دماغ کسی بیرون نیامد که این الگو است، در انتخابات آمریکا 40 درصد مشارکت وجود دارد اما ما 62 درصد مشارکت داشتیم.

آیت‌الله جنتی با طرح این موضوع که افرادی که رای نیاوردند با نجابت نتیجه را قبول کردند، خاطر نشان کرد: حالا آقای نماینده که رای آورده‌ای می‌خواهی چکار کنی؟ فقط می‌خواهی روی کرسی مجلس بنشینی و بلند شوی و تمام؟ اگر مجلس انقلابی نباشد نمی‌تواند به وظایف خود عمل کند، نمایندگان باید درد جامعه را بشناسند، موضوع بیکاری اولویت اصلی نمایندگان است.

وی با طرح این پرسش که چرا آمار طلاق بالا می‌رود؟، گفت: چرا جوانان علاقه‌ای به ازدواج ندارند. این موارد درد است و باید اولویت باشد و نمایندگان رسیدگی کنند.

خطیب موقت نماز جمعه عبادی - سیاسی این هفته تهران، یکی دیگر از اولویت‌های مجلس دهم را مقابله با توطئه دشمنان دانست و تصریح کرد: یک نماینده باید بصیرت داشته باشد که دشمنان چه نقشه‌هایی دارند و این نقشه‌ها را خنثی کند.

آیت‌الله جنتی در پایان تاکید کرد: مقام معظم رهبری یک رهبر انقلابی است و هر کسی که ولایت ایشان را قبول دارد باید انقلابی عمل کند.

 

 

 

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
قابل توجه
سریعترین خودروی جهان + تصاویر
یادداشت دانشجوی دانشگاه رازی درباره اکران «حرام‌زاده‌های بی‌شرف»؛
نگاهی به سریال «کیمیا» ساخته جواد افشار
ماجرای فیتیله ای که پایین کشیده شد
نشست هم اندیشی ویژه استادان دانشگاه برگزار گردید
كتابي با عنوان كتاب "آقازاده عزيز"
انجمن اسلامی دانشجویان برگزار میکند:
اکران فیلم دربند در سینما بهمن
کرسی آزاد اندیشی با موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاهها، دوشنبه 11/9/92
جزئیات آزمون دکتری ۹۳/ از ضرایب دروس تا اعلام نتایج
برگزاری مسابقه کتابخوانی "باکاروان آفتاب"
بیماری نادر در حیوانات + تصاویر
مراسم قرعه کشی عمره دانشجوئی دانشگاههای استان چهارمحال و بختیاری در تالار شهید مطهری دانشگاه شهرکرد برگزار گردید
ثبت نام عمره دانشجوئی
آمریکا نزد ملت‌ها منفورترین قدرت جهان است/ همه گزینه‌ها روی میز باشد؛ چه غلطی می‌خواهند بکنند؟
ثبت نام هفدهمین دوره مراسم "ازدواج دانشجویی" آغاز شد.
غم و شادی، همیشه با هم!
عکس/ دختر سید حسن خمینی
جدول/ قیمت انواع موبایل در بازار
دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان با نوای جانسوز میثم مطیعی
استراتژی جدید غرب در مواجهه با ایران
نگاهی به معادلات جدید منطقه /چرا اخوان افول کرد ؟
هزینه‌ها و درآمدهای دانشگاه احمدی‌نژاد
عزیزم بهترين فيلمي که تو عمرت ديدي چي بود؟
آيا تجربه توزيع لامپ كم‌مصرف ارزان قيمت را نمي‌توان در مورد شيرآلات مدرن تكرار كرد؟
همه فوتبالیست ها در الهیه، فرشته و فرمانیه!
جریان های انحرافی در دولت های بعد از انقلاب؛ «مشارکت» برای براندازی نظام!
خرافه‌های عروسی در کشورهای دنیا
حجاب برتر دختر ورزشکار ایرانی؛ درخشان‌تر از مدال نقره بازی‌های آسیایی
احمدی نژاد هم رجعت می‌کند؟
نکاتی برای ورود به ماه رمضان از زبان آیت الله قرهی؛ از هم حلالیّت بطلبیم
آغاز جداسازي اينترنت از اينترانت خانگي
عقدکنان دو مجری معروف در جماران + تصاویر
روایتی از حضور رهبر انقلاب در منطقه آغشته به آلودگی شیمیایی+عکس
نامه تهیه‌کننده برنامه سحرگاهی شبکه دو سیما به فرزاد جمشیدی
طنز/ از تبليغ تلويزيون‌در نود تا رنگ‌مو در زنده‌باد‌زندگي
روحانی در همایش افق رسانه:این انتخابات تمام شبهات درباره مشروعیت نظام را پاسخ داد/ نقش رهبر انقلاب بی‌بدیل بود
چگونه نوه مسيحي قيصر روم، مادر امام زمان(عج) شد؟
همه آنچه در جریان ترور آیت‌الله خامنه‌ای گذشت
ورود روزانه 16 هزار پرونده به قوه قضائیه/ سرقت جرم نخست کشور
نامه‌ عجیب فرزاد جمشیدی درباره شایعات پیرامونش!
جدیدترین آهنگ حامد زمانی به نام «ما ایستاده ایم»
حجه الاسلام قرائتی: هیچ کاندیدایی نمی‌گوید قرآن درباره مشکلات اقتصادی چه می‌گوید!
واقعا حجاب مهم است؟
شعور و معرفت در هستی به روایت یک دانشجوی امریکایی
٨توصیه شهاب مرادی برای دختران مجرد در سن بالا
عکس هایی از عجیب ترین عمل پیوند صورت +18
زینب (س)، مادر تمام مصیبت ها
اسرائیل در جولان منتظر همان پاسخی باشد که در جنوب لبنان گرفت
هفت روز از فداكاري آتش‌نشان تهراني گذشت؛ اين سطل آب يخ لازم بود تا حواسمان بيايد سر جايش
تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی در سال ۹۲ اعلام شد
حضرت روح الله از استقامت برای پیشرفت می گوید
دكتر سعيد جليلي در كنفرانس خبري خود در استانبول: حق غنی‌سازی اورانیوم یک اجماع ملی در ایران است
پاسخ به سوالات شرعی و شبهات مذهبی
ناگفته های احمدی مقدم از حوادث 88
توهین جدید خواننده هتاک به مقدسات!
دعای زیبای ماه رجب
سنگ تمام احمدی نژاد برای مشایی
«خرس بزرگ» بر پیراهن پرسپولیس!
عیادت سرزده احمدي‌نژاد از یک بازیگر+ عکس
کمبود داروهای بیهوشی دلایل پشت‌پرده دارد
پادكست شنيدني درباره اعتكاف
هتک حرمت وهابیت به مرقد سومین مرد مسلمان تاریخ
تروریست‌های سوریه مرقد چه کسی را نبش قبر کردند؟
شعر / این نبش قبر، عقده ی دیرینه ی شماست