شنبه ٠٣ مهر ١٤٠٠
 


    جمعه ١٨ بهمن ١٣٩٢

    صلام رعیس!

   واکنش گسترده کم سوادها در شبکه های اجتماعی

    در این بسته خبری واکنش کاربران شبکه های اجتماعی اعم از یادداشت جدی، شعر طنز، سخنان مطایبه آمیز، تصاویر، پوستر، کاریکاتور و برخی کنایه ها نسبت به صحبتهاي رئيس جمهور به منتقدین قطعنامه ژنو جمع آوری شده است جالبه از دستش نديد! 

   

در این بسته خبری تلاش شده واکنش کاربران شبکه های اجتماعی اعم از یادداشت جدی، شعر طنز، سخنان مطایبه آمیز، تصاویر، پوستر، کاریکاتور و برخی کنایه ها نسبت به توهین روز گذشته به منتقدین قطعنامه ژنو جمع آوری و پس از ویرایش و برخی اصلاحات، منتشر شود

 


گفتنی است پست های ذیل اکثر از شبکه اجتماعی افسران و یکی دو شبکه اجتماعی دیگر و نیز برخی وبلاگ ها جمع آوری شده است و همینجا نیز دعوت می شود سایر کاربران، چنانچه مطالب قابل انتشاری دارند، ارسال نمایند تا از آنها استفاده شود.مجددا یادآوری می شود که در این بسته خبری تلاش شده از عبارات و تصاویر توهین آمیز خودداری شده و در برخی مواقع، برخی جملات با (...) ویرایش شوند؛ زیرا جدای از توهین شیخ حسن روحانی به منتقدین، به جهت جایگاه حقوقی قابل احترام رییس جمهوری، نباید نسبت به آن خدشه ای وارد شود.

و اما؛ واکنش کم سوادها به سخنان رعیس!:

***
ما پول نداشتیم بریم کلاسکو!!!
ما مثل تو زرنگ نبودیم بگو داس کو؟
اگه خیلی دکتری بگو راستگو
از وزیر صنعت بپرس اختیلاس کو!
اگه بی سواط نبودیم می پرسیدیم کیلاس کو؟!
سبد کالات (...) بگو پولاش کو؟!
شیخ حسن افراط گریو کردی پتکو
کردی خفه هر چی نطقو!!
خرت از پل گذشت و همه شدن بی سواط!!
تو هم شدی اکبر (...) ! بگو پسته هات کو!!
باشه بزا این چند سال هم بگذره!
می پرسم ازت پس میزهات کو؟!!

***

افسران - اینو که دیگه میشه گفت؟

******

اولین کارنامه مدرسه تدبیر و امید

افسران - اولین کارنامه مدرسه تدبیر و امید
arashahmadiخب این هم کارنامه پایه یازدهم ما از مدرسه تدبیر و امید
مردود شدیم...
مدیر هم پاش نوشت:
اخراج شود
بی صواط هصود

***

کاریکاتور/ عناصر بی سواد منتقد دولت

افسران - کاریکاتور/ عناصر بی سواد منتقد دولت

رئیس‌جمهور با اشاره به برخی انتقادات از توافق ژنو گفت: چرا فقط یک عده معدود کم‌سواد که از جایی خاص تغذیه می‌شوند باید از توافق ژنو حرف بزنند اما اساتید دانشگاه‌های ما خاموشند؟

***

ما بی تدبیر ... شما باتدبیر

افسران - ما بی تدبیر ... شما باتدبیر

ما مرده ... شما زنده...

با فحاشی و بی ادبی و تحقیر دیگران مملکت اداره نمی شود. برای جوش آوردن و از کوره در رفتن خیلی زود بود... فقط شش ماه گذشته!

***

دلگیرم

افسران - دلگیرم
faezehhemmatنه از توهین هاے ِ مکـرر ِ رییس جمهورم
نه از حقـارت هاے بےحد برای ِ گرفتن سبـد ِ کالا (بخوانیـد سبد ِ کـلاه)
نه از تعلیق ها و مسلم نبودن حق هسته اے و مسلّم بودن ِ وادادگے ِ عده اے شان
نه از قهقـه هاے مستـانه شان در عیـش با سـران ِ دشمنان شان
نه از پایمـال شدن خـون شهداے هستـه اے ِ گذشتـه و آینـده شان
نه از ترس و لرزشـان در برابــر قدرت ِ نظـامی ِ دشمنشـان
نه از سوء استفاده ے بعضے شان از نام ِ رهبرے
نه از دروغ هایشان
نه از فریب هایشان
نه از فمینست هاشان
نه از غـرب زده هـاشان
نه از لیبـرال هاشـان
نه از رادیـکال هاشـان
نه از . . .


که دلگیـــــرم ؛
از مردم شهـرم *


از دگرگـونے احوالشـان
از پاک شدن حـافظه ے سیـاسی شان
از جـانے که دادند و به نـان فروختنـد
از دو دوتا چارتـا نکردنشـان
از روی موج رأے دادنشان
از دگرگونی 180 درجه اے رأیشان تحت تاثیر ِ سخنهای شیرین و فریبنده ؛ که بعضے بلد بودند و دیگران بلد نبودند!
از "موچکریم" هاے بے اساسشان
از نرسیدن به آرزوهایـشان
از نجـابتشـان بهنگـام افسوس . . . افسوس . . . افسوس . . . *


◄ آری ! اصلا من بــی سَــواتـَم ... ! هرچه میخواهـد دل ِ خیلے تنگـت بوگو آشـیـخ !


* پی نوشت : یک نفر هست ک همه ے ایـن دق ِ دلے هایـم را سرش خالی میکنم ؛
و او در کمال ِ آرامش میگوید : « مـردم خواستنــد ... ! »

***

2 ضربدر 2 می شود 5

افسران - 2 ضربدر 2 می شود 5
sepid92حال و هوای این روزهای منتقدان بیسواد

***

رصد/بازتاب صحبت های روحانی در رسانه های بیگانه

افسران - رصد/بازتاب صحبت های روحانی در رسانه های بیگانه
bitaaab

***

افسران - شرمنده.......

***

آقای «حسن روحانی»! آیا آیت‌الله جوادی آملی هم بی‌سواد است؟

mahkom چگونه است که شما رئیس‌جمهور خونریز آمریکا را «مؤدب و باهوش» می‌دانید اما منتقدان خود را بی‌سواد می‌خوانید؟

  روزنامه «وطن امروز»، نامه «حسین قدیانی» به رییس جمهور را منتشر کرد:حضور محترم جناب آقای روحانی!با سلام و عرض ادب؛ احتراماً، من برایم این روزها یک سؤال پیش آمده و آن اینکه آیا آیت‌الله جوادی آملی هم که در نقد توافق‌ ژنو فرمودند: «بعد از دست دادن با آمریکایی‌ها باید انگشت دست خود را شمرد»، در ردیف همان «عده معدود بی‌سواد»ی هستند که «از جایی تغذیه می‌شوند» یا خیر؟! سایر مراجع عظام چطور؟ امامان جمعه و جماعات چطور؟! علمای اعلام چطور؟! خود نخبگان و دانشمندان هسته‌ای چطور؟! مع‌الاسف آنقدر توافق ضعیفی بسته‌اید که علاوه بر خوبان روزگار حتی صدای هوشنگ امیراحمدی دلال رابطه با آمریکا هم درآمده است!آیا زیباتر نیست که در تقابل با اصحاب نقد، پاسخگویی متین را جایگزین فرافکنی کنیم؟!به راستی چگونه است که شما رئیس‌جمهور خونریز آمریکا را «مؤدب و باهوش» می‌دانید اما با مردم وطن خود، اینگونه سخن می‌رانید؟! و وقتی شما چنین سخن می‌گویید، دیگر چه انتظاری از مشاوران ارشد حضرتعالی است که رای نیمی از مردم را رای به بی‌قانونی نخوانند؟!آقای روحانی!این رفتار و گفتار، قطعا زیبنده دولتی که قرار بود مدد از خرد و خردورزان بگیرد نیست. ان‌شاءالله با تغییر نگاه به مردم و اصحاب نقد، شاهد تدبیر واقعی- و نه شعاری!- در دولت کنونی باشیم و از یاد نبریم که دولت‌ها به عبارتی همه موقتند و آنچه باقی و ماناست، ملت عزیز و سرافراز ایران است.والسلام

***
اینها هم بی سواد بودند:

افسران - اگر این ها بی سوا بودند....
lark313ما همه با تمام وجود خواهان این هستیم که مارا بی سواد بنامند.

***

افسران - ما برای سوادمان خون دادیم
ruqayyah69ما برای سوادمان خون دادیم
دست پرورده اجنبی نشدیم

***

این دستور یک سرهنگ نیست

fetyan«چرا اساتید دانشگاه های ما خاموش اند و درباره این اتفاق بزرگ بین المللی حرف نمی‌زنند؟!»
این دستور یک سرهنگ نیست؛ جملات رئیس جمهور روحانی است در جمع اساتید سکوت کرده و خاموش دانشگاه که منتظر دستور ایشان بودند تا شاید بتوانند از جهت علمی، استدلال هایی بیابند برای علمی جلوه دادن توافق ژنو. حال جامعه دانشگاهی باید چه کند؟!

اساتید علوم سیاسی، می بایست دستور جدید رئیس جمهور را در معادلات سیاسی بین اللملی بگنجانند و بگویند که عزتِ ملتی غیرتمند را چگونه باید با توافقی حداقلی در گرفته ها و حداکثری در داده ها تنظیم نمود؟!

اساتید علوم هسته ای ما باید توجیه کنند که چگونه می توان با تعلیق و بستن و محدود نمودن فعالیت های دانشمندان هسته ای راه رشد آینده را روشن نگه داشت و جلوی فرار مغزها را گرفت؟! و آینده ی انرژی ملت را بیمه نمود؟!

اساتید جامعه شناسی باید گرد هم آیند و بگویند که جامعه ای که از تحقیر به تنگ آمده بود و مبارزه ای سنگین در مقابل استکبار را به پیروزی رسانده بود و ابرقدرت ها حاضر شدند سالها در یک طرف میز به گفتگوی با او بنشینند، چطور طعم برنامه اقدام مشترک ژنو باید برایشان شیرین جلوه کنند؟!

اساتید روان شناسی باید بکوشند و بگویند که ربط تعهدات آمده بر گرده هر ایرانی در توافق ژنو با نامداری و نام آوری و شکوه مندی شخصیتی و عزت نفس و اعتماد بنفس را چگونه باید توجیه کنند؟!

اساتید ادبیات فارسی باید تلاش نمایند تا ببینند که «بدست آهن تفته کردن خمیر / به از دست بر سینه پیش امیر» آیا شامل کدخداها هم می شود یا خیر کدخدا و امیر در ادبیات فارسی با هم متفاوتند.

اساتید حقوق اما زحمتشان از بقیه بسیار بیشتر است. حقوق بین المللی که مشروط به شروطی مبهم شده را چگونه باید با حقوق سیاسی، حقوق بین الملل، حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی و ... توجیه کنند؟!

اساتید قرآن باید بنشینند و بگویند که « و لن یجعل الله للکافرین علی المسلمین سبیلا » با روح حاکم بر این گونه برخوردهای ژنو گونه چگونه می تواند سنخیت یابد؟!

البته یک تذکر مهم، لطفا فقط اساتید و اندیشمندان با سواد(!) نظر دهند که هر تئوری پرداز و دانشمند، آنگونه که باید، سخن نگوید، بی سواد است و تغذیه شده از آن جای خاص!

اساتید لطفا برای سبد کالا، لبخندهای ما و تهدیدات بی سابقه آنها، قابل مذاکره بودن جزایر سه گانه، محال بودن انکار هولوکاست، تماس های تلفنی و حضوری ...، توهین به نیمی از رای دهندگان، توهین به برخی اقشار و صنوف، تحقیر مردم به بهانه های مختلف و ... هم نظراتشان را بفرمایند.

***

کی کم سواده؟!

افسران - کی کم سواده؟!
hamghadamروحانی در اجلاس روسای دانشگاه‌ها با اشاره به برخی انتقادات از توافق ژنو گفت: «چرا فقط "یک عده معدود کم‌سواد" که از جایی خاص تغذیه می‌شوند، باید از توافق ژنو حرف بزنند...».
به یه جنایت‌کار، خون‌خوار، فاسد و سنبل فعلی شیطان بزرگ می‌گید "مؤدب و باهوش" اما به منتقدان چیزنامه‌ی ژنو می‌گید کم‌سواد؟! چاقوی ذلت رو تا کجای قلب مردم ایران فرو خواهید کرد آقای دکتر؟؟؟!!! کم سواد و بی سواد اونیه که نمی‌فهمه چجوری یه سبد کوچولوی کالا رو با عزت و کرامت به مردم بده!!! نه اونایی که به چیزنامه‌ی ژنو نقد می‌کنن!
هر چند مشاوران شما در این چند صباح ثابت کرده‌اند که بویی از ادب نبرده‌اند و شما هم به توهین و بی‌ادبی به مردم ایران، واکنشی نشان نداده‌اید تا حالا!

***
جناب آقای رعیس

صلام. اینجانب با صطح تحسیلات ابطدایی میخاهم انشای خودم را درباره طوافق ژنف برای شما بخانم.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان هسته‌ای. پدرم میگوید چون من بی‌سواط هسطم حق ندارم درباره "ژنف” حرف بزنم اما من دیروز با لبوفروش سر کوچه بحس میکردم و او هم میگفت که طوافق ژنف در شش ماه عاینده همه‌ی نگرانی‌های قربی‌ها را برترف می‌کند اما جلوی پیشرفط برنامه حصته‌ای ایران را می‌گیرد و کلا متوغف می‌کند. یک راننده طاکسی  هم دیروز در ماشینش برای ما مسافرها صخنرانی می‌کرد و می‌گفت برنامه حصته‌ای ایران در عاینده سر جایش درجا می‌زند و اگر اینتور شود اهرم ایران از کار می‌افتد اما اهرم قربی‌ها یعنی طهریم‌های نفطی و بانکی پابرجا می‌ماند.

بقال کنار خانه ما هم دیشب در مسجد محله برای احالی صهبت می‌کرد و می‌گفت در شش ماه عاینده، عامریکایی‌ها درآمدهای نفطی طوقیف‌شده‌ی ما را قستی‌قستی به ما می‌دهند.

به قول بقال کنار خانه ما، آقای خافیر صولانا هرچه می‌خاسته از ما گرفته و دسط ما خالی شده و حطا یک دسطه‌بیل هم برایمان نگزاشطه و به همین خاتر است که من در این انشا بیشطر از "ت” دسطه‌دار اسطفاده می‌کنم.

آقای رعیس! من درباره طوافق ژنف چیزهای دیگری هم می‌دانم. مصلا اینکه تمام طهریم‌های اصلی نفطی و بانکی ایران به جای خود باغی می‌ماند و حق قنی‌ساظی ما هم همیشه انکار می‌شود.

میخاهید چه کاره شوید

آقای رعیس! من میخاهم در عاینده لبو فروش شوم. اما مادرم میگوید اگر لبوفروش بشوم حق ندارم درباره مسائل حصته‌ای صهبت کنم چون یک آقایی چندماه غبل گفت که لبوفروشحا چنین حقی ندارند. اما من میخاهم هتما لبوفروش بشوم و بعداز آن هم رعیس اطحادیه‌ی لبوفروشان بشوم و سپس از آن آقا شکایط بکنم که چرا به شغل عاینده‌ی من طوهین کرده است.

پدرم میگوید من باید به دانشگاح بروم و در رشته‌ی هقوغ درص بخانم تا در عاینده یک هقوغ‌دان بشوم و بعد هم رعیس بشوم اما من غبول نکردم و گفتم فقت به یک شرت، هقوغ‌دان می‌شوم که وقطی رعیس شدم بتوانم از هقوغ لبوفروش‌حا و راننده‌حای طاکسی دفاع کنم.

خاهرم هم می‌گوید من باید در عاینده یک مرد زریف باشم و به مسائل داخلی خانواده‌ام توجه بیشطری کنم اما من اسلا دوسط ندارم زریف باشم. من میخاهم در آینده به امور خارجه و بیرون از خانه و خانواده توجه کنم. اسلا مرد باید خشن باشد تا همه‌ی خارجه‌ها از او هصاب ببرند. بابا هم هرف من را غبول دارد و میگوید اگر آدم زریف باشد خارجه‌حا بیشطر سر او را کلاه می‌گزارند.

برادرم نیز می‌گوید من باید در کارخانه‌ی لگن و سبدسازی مشقول به کار بشوم. او می‌گوید داشطن  سبدِ بیشطر برای عاینده خیلی خوب است اما من نمیخاهم در سبدسازی کار کنم چون دیروز شنیدم که یک نفر که برای گرفطن سبد خودش از خانه خارج شده بود هرگض به خانه برنگشت.

پدربزرگم اما از من خاسته که در عاینده، یک عده آدم‌حای داش‌مشتی و باهال را دور یکدیگر جم کنم و با آنحا "انجمن یک مشت ‌بی‌سواط” را طشکیل بدهیم. ما میخاهیم در آن انجمن، درباره‌ی طوافق ژنف بحس کنیم و حطا میخاهیم درباره آن یک کطاب بنویصیم. آقا! اجاظه! هرچند من بی‌سواط هسطم اما میدانم که طوافق ژنف چندطا "(...)” دارد.

آهان فهمیدم! من میخاهم در عاینده خافیر صولانا بشوم و از طرف او، به خاتر طوافق ژنف، از مردم ایران عزرخاهی کنم.

این بود انشای من.

***

چه کسی با سواد است؟

افسران - چه کسی با سواد است؟
yas1404پیرو سخنان گهربار! دکتر !!!! به نظر شما چه کسانی با سواد هستند؟

1- با سواد کسانی هستند که کراوات زده و پز روشنفکری بدهند.
2- کسانی که دم از غرب می زنند و از چیزی به نام اسلام بی خبرند!
3- کسانی که مدرکشان را از غرب گرفته باشند.
تبصره : کسانی که معمم بوده (مثلا سطح 1 حوزه - فوق دیپلم) گرفتند و رفتند انگلیس لیاقت خودشون رو نشون دادن و دکترا گرفتن هم جزء‌ این دسته هستند!
4- مزدوران ،‌ عربده کشان حقوق بگیران و در کل شعبان بی مخ های انگلیسی مسلک اصلاح طلب (معتدلیون)

***

آدم بی سواد باشه ولی....

افسران - آدم بی سواد باشه ولی....
hwcs313صاحب این عکس رو همه می شناسند.
اوستا عبد الحسین خودمونه!
هرچند حکمتش زبانزد اهل جنگ بود!
بی سواد بود!
ولی با معرفت!
سر حق مملکتش هم محکم ایستاد!
با جون ایستاد! نان که هیچ!
شاید هم در ایستادگی اش افراط کرد!!!
مثل او هم خیلی عده ای قلیل بودند و هستند!


"خدایا ما هاظریم بی صواد باشیم ولی با معرفت"

***

«علی حسینی کلهر» نویسنده تارنمای "شور شیرین" در بروز رسانی وبلاگ خود چنین نوشت:

 

شما دیگر چرا آقای رئیس؟!
شما که خودتان انقلابی بوده‌اید، شما که به چشم خود دیده‌اید آنگاه که نیروی امنیت پهلوی چشم دیدن عمامه و منبر نداشت، تنها لبوفروش‌ها و راننده‌ها پشتتان درآمدند، گلویشان را با فریاد دریدند و سیلی بر گوش آن نامردمان نواختند.

شاید یادتان رفته مشقت‌های سفرتان به تویسرکان را در آن ایام. فکر نمی‌کنم، در روزهایی که به بهمن پیروزی منتهی شد، رئیس دانشگاهی هم لبانش را به دادن شعاری جنبانده باشد یا پای منبر آخوندی انقلابی نشسته باشد.

زشت است، حال که خر از پل گذشته، برای گذر گاری لبوفروش‌ها و تاکسی‌ها از پل عوارض بگذاریم و رؤسای دانشگاه‌ها را که در این روزگار به دریایی می‌مانند که جهل در آن موج می‌زند ـ دانشگاه‌ها را می‌گویم نه رئیسانشان را ـ از پرداخت آن معاف کنیم ـ رئیسان را می‌گویم نه دانشگاه‌هایشان را ـ. می‌دانم؛ دانشگاه دیگر آن دانشگاه نیست، انقلاب فرهنگی لاشۀ بی‌جان دانشگاه طاغوتی را به سرانگشت دستان در دستکشش گرفت و در قوطی رنگ انقلاب فروکرد که مدتی در آن بخوابد تا شاید رنگ فساد ببازد و رنگ صلاح برگیرد، اما ـ مستحضرید که ـ نجس‌العین جز به استحاله طاهر نمی‌شود.

هنوز دانش دانشگاهی ما دانش سکولار است، گرچه از قماش دین برقعی ساخته و بر چهره انداخته است. به خدا قهرش می‌گیرد خدا! مردم سالارند، چه باسوادشان و چه بی‌سوادشان، چه مسلمانشان و چه گبرشان، چه سرهنگشان و چه حقوقدانشان، چه لبوفروششان و چه رئیس دانشگاهشان. اینکه بیایید مردم را به دو دستۀ باشعور و بی‌شعور تقسیم کنید، زنبیل‌های کالا را از عده‌ای دریغ کنید و جواز ارائۀ نظر را از برخی بگیرید، هر نامی که بر آن بنهید نام مردم‌سالاری دینی را نمی‌شود بر آن گذاشت. راستی، شما که از پوپولیسم و اقتصاد گداپرورانه بیزار بودید، چه شده که مردم را در این روزهای قندیل‌بسته به صف کشانده‌اید تا سبدی پر از صدقه‌های اقتصادی به آنها بدهید؟!

برای تقسیم قسط اول صدقه‌هایی که از صندوق به یغمارفتۀ سر کوچۀ انرژی هسته‌ای به چنگ آورده‌اید راه‌های نوتری هم بود. ردای دیپلماسی صدقه‌ای را خودتان نشستید و با کاترین و جان بریدید و دوختید، ولی ملت از پوشیدن زره اقتصاد صدقه‌ای در سال حماسۀ اقتصادی ابا دارد. شاهد صدق ادعایم بازار پیامک‌هایی باشد که این روزها به داغی گراییده. داعیۀ نقدپذیری را بشنویم یا دشنام‌هایتان به سلیقه‌های دیگر را؟!

ما هم خواهان اندیشۀ آزادیم، ولی آزادی اندیشه را به این معنا که قبالۀ تریبون‌ها را به نام تفکر غربی بزنند و تدبیر بومی را کم‌سوادی بنامند نمی‌خواهیم. ما تدبیر میهنی می‌خواهیم و امید وطنی، نه عرضۀ اندیشه‌های شوم غربی را با رخساری برافروخته از بزک.

***

من یه بی سوادم!... یه دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی هسته ای بی سواد!!!!

shaghayegh313رئیس جمهور با اشاره به برخی انتقادات از توافق ژنو گفت: چرا فقط یک عده معدود کم سواد از جای خاص تغذیه می شوند باید از توافق ژنو حرف بزنند اما اساتید دانشگاه های ما خاموش اند و درباره این اتفاق بزرگ بین المللی حرف نمی‌زنند؟ چرا با مردم همراه نمی شوید؟*
بنده از همین جا و پشت همین تریبون اعلام میکنم:

با وجود تحصیل در رشته مهندسی شیمی صنایع نفت و پالایش در مقطع کارشناسی

با وجود تحصیل در رشته مهندسی هسته ای در مقطع کارشناسی ارشد!!!

با وجود سال ها کار تحقیقاتی و علمی در دانشگاه های این کشور

با وجود ارائه 5 مقاله خارجی(بخوانید آی اس آی! آن هم با ایمپکت نامبر 2.4) و چندین پروژه ی تحقیقاتی موفقیت آمیز دیگر

با وجود برگزیده شدن به عنوان پژوهشگر برتر استان در سال 90

با وجود برگزیده شدن به عنوان پژوهشگر برتر بسیجی

با وجود اپلای شدن و داشتن دعوت نامه ادامه تحصیل از چندین کشور دنیا (برای مثل دانشگاه کل گری کانادا ، دانشگاه یو ام و یو تی ام و یو کی ام مالزی ، دانشگاه ملی استرالیا و....)

با وجود شرکت در بیش از 10 دوره آموزشی علمی در سطح ملی و بین المللی

با وجود طراحی چندین مجموعه پژوهشگاهی و مدیریت آنها

با وجود فعالیت شغلی در منطقه ویژه عملیاتی پارس جنوبی

با وجود بیش از سه سال سابقه تدریس در مقاطع مختلف دانشگاهی و دبیرستانی

با وجود هدایت حلقه های پژوهشی و علمی در پژوهشسراهای دانشجویی و دانشگاهی

و..... (هزار تا چیز دیگه!)


اعلام میدارم بنده کاملن بی صواطم.

میفهمی؟!

بی صواط!!!!


+

واقعن جا داره بخاطر این همه بی احترامی به مردم و فرهیختگان جامعه توسط رئیس دولت راستگویان و بقیه همکاراشون آدم 10 روز روزه سکوت بگیره!

ولی خب به همین اکتفا میکنیم:

روحااااااااااااااااانیییییییییی موچکریییییییییییییییییم (تازگیا این یه جور فوشه! مواظب باشید کسی بهتون نگه!)*
اجلاس روسای دانشگاه ها و مدیران پارک های علم و فناوری

***

سوالات یک بی سواد مزدور از رئیس جمهور!

افسران - سوالات یک بی سواد مزدور از رئیس جمهور!
arbabhoseineجناب آقای روحانی!

آیا واقعا به افکار عمومی- بخصوص اساتید و دانشجویان- حق نمی دهید که در رابطه با مسائل کشور، از جمله «توافق نامه ژنو» از شما و مسئولان دولتی سوال کنند و خواستار تبیین ابعاد مختلف آن شوند؟‌

آیا شیوه انعقاد و مفاد و بندهای توافق نامه ژنو را کاملا شفاف و خالی از ابهام می دانید و مخالف بحث و بررسی کارشناسانه و علمی پیرامون این توافق نامه هستید؟‌

آیا محرمانه بودن و تاریخی بودن توافق نامه ژنو به حدی است که همه بایستی مجبور باشند قرائت و برداشت جنابعالی و همکارانتان در دولت را بپذیرند و اساتید و دانشجویان رشته های حقوق، روابط بین الملل و افراد آگاه و مسلط به زبان های خارجی، حق ندارند خلاف قرائت به اصطلاح رسمی دولت، برداشت و تفسیر یا ترجمه دیگری را ارائه دهند؟

آیا با وجود تعابیر و تفاسیر نگران کننده امریکا و اروپا و سکوت توامان جنابعالی، وزیر خارجه و سایر مسئولان دولتی در این مورد، بازهم دانشگاهیان ، نخبگان و عموم مردم حق تشکیک در مفاد و دستاوردهای ژنو را ندارند؟

آیا واقعا توافق نامه ژنو بازی برد- برد است وحقوق مختلف ملت ایران، از جمله حق غنی سازی در آن قید شده است؟

آیا طرف غربی به تعهدات خود پایبند است و حداقل در مقام موضع گیری و ادبیات دیپلماتیک، حقوق و عزت ایرانیان را به رسمیت شناخته است؟

آقای روحانی!

آیا واقعا معتقدید طرف امریکایی و اروپایی به ملت ما احترام می گذارد و حرف از گزینه هاب نظامی و استمرار تحریم ها بر مبنای همین احترام است؟

آیا ده ها استاد و هیئت علمی دانشگاه و دانشجویان و تشکل های دانشجویی که در رابطه با عملکرد دولت در توافق نامه ژنو بحث و انتقاداتی داشتند، بی سواد و مزدوراند؟

آیا صیانت از میراث شهداء و دانشمندان هسته ای، دغدغه یک عده بی سواد است که از بخش‌هایی خاص پول می‌گیرند؟

آقای روحانی!

جواب سوال های بالا از نگاه مردم کاملا مشخص است و لزوم شفاف سازی در مورد مسایل کلان کشور از نگاه هیچ فرد یا گروهی پوشیده نیست.

اما چرا اساتید ، دانشجویان، نخبگان و عموم مردمی که در رابطه با محورهای مورد اشاره، اظهار نظر کردند و بحث و تبادل نظر نمودند، بی سواد و مزدور خطاب می شوند؟

به نظر می رسد آینده اینگونه اظهارنظرها، نوعی خشونت نظری و دیکاتوری پنهان را رقم خواهد زد که کسی حتی فکر پرداختن و سخن گفتن در رابطه با راهبرد ها و تصمیمات کلان دولت را به خود راه ندهد و هر صدایی که با نوای دولت هم آهنگ نباشد، در گلو خفه شود.

البته طبیعتاً این رویکرد و دیدگاه آقای روحانی در رفتار سایر مسئولان دولتی نیز متجلی خواهد شد.

تاکید بیش از اندازه آقای ظریف و تیم همراهشان بر محرمانه بودن مذاکرات و پاسخگو نبودن ایشان به نمایندگان مجلس و افکار عمومی، از تبعات همین دیدگاه ها است.

چرا بایستی وزیر امور خارجه کشور در مواجهه با مجلس شورای اسلامی و سوالات و ابهامات متعدد نمایندگان، مردم بگوید مذاکرات محرمانه است، اگر می خواهید مرا استیضاح کنید؟!

این رفتارها و مواضع ، در واقع ترجمه های دیگر همین جمله آقای روحانی است که « چرا یک عده بی‌سواد که از بخش‌هایی خاص پول می‌گیرند باید حرف بزنند؟!»

آقای روحانی باید بپذیرند که قریب به نیمی از مردم به ایشان و برنامه هایشان رای ندادند و قرار نیست همه مردم و نخبگان – حتی کسانی که به ایشان رای دادند- تابع بی چون و چرای تصمیمات و دیدگاه های ایشان و همکارانشان باشند.

جمعیت مذکور، مملو است از اساتید دانشگاه، متخصصین، دانشجویان، روحانیون، اصناف و ... که همگی فهیم و باسواداند و نان بازوی خویش را می خورند؛ نه اینکه بی سواد و مزدور و مواجب بگیر دیگران باشند.

آقای روحانی حتما بایستی ادبیات و نگاهشان را در اینگونه موارد عوض کنند.

در آخر بایستی به آقای روحانی متذکر شویم:

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید!

***

لطفا در این نظرسنجی شرکت کنید

hazratemasumeلطفا در این نظرسنجی شرکت کنید:
سوال نظرسنجی:
با توجه به سخنان اخیر دکتر!روحانی،در بی سواد نامیدن منتقدان توافقنامه ژنو،فکر می کنید چند درصد مردم ایران بی سوادند؟
.
.
.
به کسانی که پاسخ صحیح بدهند،به شرط داشتن حقوق زیر500هزارتومان،یک عدد سبد کالاتعلق میگیرد!

***

بی سوادها فریاد نزنید با سوادها آمدند :)) ((...) آمدند)

افسران - بی سوادها فریاد نزنید با سوادها آمدند :))   (بی غیرتها آمدند)

***

تاملی در اظهارات رییس جمهور و عملکرد دولت ایشان؛ طرح سبد کالا و بی‌سوادان

افسران - تاملی در اظهارات رییس جمهور و عملکرد دولت ایشان؛ طرح سبد کالا و بی‌سوادان
namayandeبه راستی اگر در طرح سبد کالا، چه در طرح چه در اجرا، از افراد باسواد و مجرب استفاده می‌شد این چنین حواشی پیرامون آن ایجاد می‌شد و جان افراد بی‌گناه از بین می‌رفت؟

نماینده / امیر ابرهیم رسولی - ریاست محترم جمهور در جمع روسای دانشگاه ها با ابراز نگرانی از عدم اظهارنظر قشر دانشگاهی، منتقدان به مذاکرات و بیانیه ژنو را بی‌سوادان جامعه خوانده‌اند. ایشان خطاب به دانشگاهیان گفته‌اند چرا شما حرف نزنید اما جمعی بی‌سواد اظهارنظر و انتقاد کنند...

***

ثلام اغای روهانی.من بی صواد!اما به روح شهدا قسم سر سوزنی عقب نمینشینم!

افسران - ثلام اغای رهانی.من بی صواد!اما به روح شهدا قسم سر سوزنی عقب نمینشینم!
mersad1392من بی سوادم!
من لبو فروشم!
من راننده تاکسیم!
من جزو نیمی از ملتم که به شما رای نداد و حامی بی قانونی شد!
من جزو هان هایی هستم که 24 خرداد شما انها را خشونت طلبی و افراطی نامیدی!!!
باشد!قبول!!!
اما اغای رهانی ! (...) را هم بکشی سر سوزنی از منافع نظام و انقلاب و انرژی هسته ای عقب نمینشینیم!

***

جنبش ما بی سوادیم

افسران - جنبش ما بی سوادیم
fadaeiseyedaliدوستان در آخر هر لینکی که می فرستین
یه بر چسب "ما بی سوادیم" بزنین
(چه تو افسران چه جاهای دیگه)
موافقا مثبت
#ما-بی-سوادیم
کسی اگه میتونه یه پوستر برا طرح درست کنه ممنونش میشیم

***

روحانی: منتقدان ژنو بی‎سواد هستند! بی سوادها دست ها بالا

geoofficerجدیدترین برچسب رئیس جمهور به منتقدانش رونمایی شد/
روحانی: منتقدان ژنو بی‎سواد هستند!


آقایون و خانوم های بیسواد لطفا دستها بالا
سرشماری داریم.

***

برای درک واضحات چقدر سواد نیاز داریم

افسران - برای درک واضحات چقدر سواد نیاز داریم
anychizاره پدر بزرگ من هم کم سواده ولی یه عمره امریکا رو میشناسه ...ببینیم دکتر چه میکنه

***

امو زریف بیا این ارشدو یه ماهی طالیغ کن بچه ها بیشتر بخونن(زیاد جدی نگیرید)

افسران - امو زریف  بیا این ارشدو یه ماهی طالیغ کن بچه ها بیشتر بخونن(زیاد جدی نگیرید)
hadimoradiirهمین کارا رو میکنیم میگن بی سواد دیگه!
نکته :تعویق ارشد کار هوشمندانه ای برای رفاه حال خودمونه مطلب فقط جنبه طنز داره و...

***

اگر باسوادی این است،پس کلاس تعطیل...

افسران - اگر باسوادی این است،پس کلاس تعطیل...
fanousبگذار هرچه میخواهند بگویند...
اصلا قبول، ما #بی-سواد هستیم.
حتما #شهید-مصطفی-احمدی-روشن هم بی سواد بوده است.چون اگر این توافقنامه قبل از شهادتش امضا شده بود،او نیز اکنون از منتقدان بود.
این را گفتم چون پدرش می گفت:

چند ماه بخاطر تعلیق غنی سازی، سایت نطنز تعطیل بود ...
ولی مصطفی اونجا رو رها نکرد ....
یک روز اومد خانه و گفت : به خدا یه کاری کردن ما کار رو ببوسیم و بذاریم کنار !!!
گفتم: چطور بابا ؟!
گفت: اومدن در سایت رو مهر و موم کردن این خدا نشناس ها !!!
کاری کردن ما از بغل سایت هم نمیتونیم رد شیم !!! دارن عکس برداری میکنن....
دولت جدید که اومد و تعلیق را برداشت،غوغایی بود توی وجودش ... چسبید به کار!!

و حالا،هم تعلیق کرده اند،هم مهر و موم کرده اند،هم عکس برداری کردند و...

ما هم میخواهیم مثل #شهید-مصطفی-احمدی-روشن باشیم.چه #باسواد و چه #بی-سواد ...
مهم این است که #ما-همه-مصطفاییم ...

***

چرا باسوادها ساکت و بی سوادها منتقدند؟

 

چرا باسوادها ساکت و بی سوادها منتقدند؟اگر چه حقیر از منتقدان سرسختِ توافق ژنو نبوده و نیستم، لیکن گلایه رییس جمهور از اساتید دانشگاه که در تمجید از توافق ژنو فعال نیستند و این سخنان ایشان که منتقدان توافق ژنو را معدودی بی سواد نامیدند را به دلایل زیر صحیح نمی دانم:

1-  دفاع مطلق از توافق نامه ژنو از سوی هیچ با سواد و اندیشمندی رخ نمی دهد چرا که دولت ابعاد این توافق را محرمانه نگاه داشت و هنوز نیز برخی از ابعاد آن مشخص نشده است، پس چگونه می توان از یک انسان باسواد و اندیشمند که به مسئله ای احاطه ندارد توقع داشت که بیاید و چشم بسته از مسئله ای به این مهمی تمجید کند؟!

2-  رییس جمهور محترم در این سخنان نه تنها منتقدان را بی سواد معرفی کرد بلکه سکوت کنندگان را هم مورد انتقاد قرار داد، به راستی آیا هرکسی که به دولت و توافقنامه ژنو انتقاد می کند بی سواد و هرکسی که ساکت است و تقدیرنمی کند بی مسئولیت است؟! آیا این بیان به این معنی نیست که تنها کسانی که ازدولت و اقداماتش تمجید نمایند باسواد و با مسئولیت هستند ؟! آیا دولت یک صدا فریاد نمی زند که منتقدان، لبوفروش و راننده تاکسی و بی سوادند و تمجید کنندگان باسواد و استاد دانشگاه؟!

3- آیا می توان مردم و اندیشمندان را نامحرم دانست ولی منتظر حمایتشان ماند؟! به راستی اگر رییس محترم جمهور حمایت اساتید را می خواهد بهتر نیست به علم و دلسوزی اساتید نیز اعتماد کند و مسائل را صادقانه با ایشان درمیان بگذارد؟! آیا دستور دادن به تمجید از توافقنامه خودش یک بی احترامی دیگر به اساتید تلقی نمی شود؟! راستی اگر استادی آمد و از توافقنامه انتقاد کرد، نکند که دولت مثل سایر منتقدان بی سواد خطابش کند و دکترایش را مجعول بداند؟!

4- آیا همین مسئله که با مردم و اندیشمندان به مثابه نامحرم برخورد شده است، به افراد دلسوز و با مسئولیت این مجوز را نمی دهد که نگران اشتباهات احتمالی باشند؟! آیا بی سوادهایی که نگرانی را در چهره باسوادها و آرامش را در سیمای دشمنان می بینند حق ندارند اظهار نگرانی کنند؟! اصلاً گیرم منتقدان بی سواد!، آیا بی سوادهایی که برای انقلاب عرق ریختند و خون، حتی حق اظهار نگرانی و توضیح خواستن، ندارند؟!

5- آیا توافقنامه ای که به اذعان مسئولان دولت می توان روحش را (که یقیناً از جسمش مهمتر است) به راحتی و چندباره نقض کرد، نمی تواند مورد انتقاد باشد که چرا روح و جسمش را با دقت برهم منطبق ننموده اند؟! به راستی آیا روح سرگردان توافقنامه الان راضیست؟!

6- فارغ از بحث توافقنامه، آیا در جایی که دشمن عربده گو خط و نشان می کشد و تهدید می کند، سخن از دوستی و تمجید از دشمن و پیام صلح دادن به معنی عزت است؟! اصلاً آیا بی سوادها نباید به عزت و شرفشان حساس باشند؟!

7- آیا این که آقای تخت روانچی (معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه) دربرنامه زنده تلویزیونی شبکه خبر، اهرم فشار بعدی ایران در مذاکرات هسته ای را بحث بر ذخیره 5 درصد می داند، برای بی سوادها شکست و برای باسوادها بُرد تلقی می شود؟!

***

نامه سرگشاده یک کم سواد گلستانی به رئیس جمهور

بسمه تعالي

جناب آقاي دكتر روحاني رئيس جمهور محترم

سلام

این نامه ای است که یک کم سواد از نظر شما ، برای تان که تحصیل کرده اید و با سواد می نویسد . امیدوارم بتوانید کلمات و جملات یک کم سواد را بخوانید و درک کنید ، هر چند درک حرفهای یک کم سواد توسط یک تحصیل کرده خیلی سخت است !

آقای روحانی یکی از علت هایی که امثال ما کم سوادها در خصوص توافق نامه ی ژنو صحبت می کنیم این است که افراد با سوادی که شما برای این توافق نامه به ژنو فرستادید ، مردم را محرم نمی دانند و چیزی از متن توافق نامه به مردم نمی گویند و این در حالی است که طرف مقابل تمام آنچه که در توافق نامه روی داده را به مردمش می گوید !

آقای رئیس جمهور ما که کم سوادیم ولی شما بگویید آیا به طرف غربی بیشتر از ما کم سوادهای هم وطن تان اطمینان دارید ؟ ما بیشتر دلسوز کشور اسلامی خودمان هستیم یا غربی ها ؟ آیا همین غربی ها دستشان در ریختن خون شهدای هسته ای ما آلوده نیست ؟

شما به هر کسی که در خصوص توافق نامه ی هسته ای حرف نقدی زده و آن را تایید نکرده است ،‌ تهمت کم سوادی می زنید ؟ این گناه بزرگی است که خدا از سر تقصیر هر کسی که تهمت می زند به سادگي نمي گذرد ؟

ما اگر به عنوان یک کم سواد هم ، از سوی شما مطرح می شویم عیبی ندارد ولی اگر حرفی می زنیم می خواهیم که ایران اسلامی ما سربلند و پر افتخار باشد ، نه سر افکنده و شرمسار در مقابل آینده !

چرا افتخارات کشور را عوض می کنید ؟

آیا حرف زدن در دنیای علم افتخاری نیست ؟ این همه مقاله های علمی پر محتوا در دنیا از سوی دانشمندان ایران اسلامی در این سالهای گذشته نشان کم سوادی است ؟ آقای روحانی شما دم از شنیدن انتقادها می زدید ولی امروز انتقادها را برنمی تايید و به منتقدان خود تهمت کم سوادی می زنید ! این رسم انتقاد پذیری نیست !

ما شنیدیم که با سوادها در دولت شما سر کار آمده اند ولی در عمل باسوادهای شما حرمت مردم را در توزیع سبد کالا بردند !صفهای طویل توزیع سبد کالا را دیده اید ؟

آقای روحانی رئیس جمهور اعتدال گرای کشور عزیزمان ایران اسلامی کدام عده متولی مردم هستند که دروغ می گویند . به راستی متولی مردم کیست ؟‌

شما در شعارهای خود از برطرف کردن مشکلات زندگی مردم گفتید ! از برچیده شدن گدا پروری گفتید ؟ آیا شما متولی مردمید؟

چه کسی به واقع متولی مردم است ؟ خدا کند هر کسی متولی مردم است سواد داشته باشد تا شما او را به حساب آورید .

میرزایی یک گلستاني کم سواد - دانشجوی ارشد برنامه ریزی

 

 

 

 

امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
قابل توجه
سریعترین خودروی جهان + تصاویر
یادداشت دانشجوی دانشگاه رازی درباره اکران «حرام‌زاده‌های بی‌شرف»؛
نگاهی به سریال «کیمیا» ساخته جواد افشار
ماجرای فیتیله ای که پایین کشیده شد
نشست هم اندیشی ویژه استادان دانشگاه برگزار گردید
كتابي با عنوان كتاب "آقازاده عزيز"
انجمن اسلامی دانشجویان برگزار میکند:
اکران فیلم دربند در سینما بهمن
کرسی آزاد اندیشی با موضوع تفکیک جنسیتی در دانشگاهها، دوشنبه 11/9/92
جزئیات آزمون دکتری ۹۳/ از ضرایب دروس تا اعلام نتایج
برگزاری مسابقه کتابخوانی "باکاروان آفتاب"
بیماری نادر در حیوانات + تصاویر
مراسم قرعه کشی عمره دانشجوئی دانشگاههای استان چهارمحال و بختیاری در تالار شهید مطهری دانشگاه شهرکرد برگزار گردید
ثبت نام عمره دانشجوئی
آمریکا نزد ملت‌ها منفورترین قدرت جهان است/ همه گزینه‌ها روی میز باشد؛ چه غلطی می‌خواهند بکنند؟
ثبت نام هفدهمین دوره مراسم "ازدواج دانشجویی" آغاز شد.
غم و شادی، همیشه با هم!
عکس/ دختر سید حسن خمینی
جدول/ قیمت انواع موبایل در بازار
دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان با نوای جانسوز میثم مطیعی
استراتژی جدید غرب در مواجهه با ایران
نگاهی به معادلات جدید منطقه /چرا اخوان افول کرد ؟
هزینه‌ها و درآمدهای دانشگاه احمدی‌نژاد
عزیزم بهترين فيلمي که تو عمرت ديدي چي بود؟
آيا تجربه توزيع لامپ كم‌مصرف ارزان قيمت را نمي‌توان در مورد شيرآلات مدرن تكرار كرد؟
همه فوتبالیست ها در الهیه، فرشته و فرمانیه!
جریان های انحرافی در دولت های بعد از انقلاب؛ «مشارکت» برای براندازی نظام!
خرافه‌های عروسی در کشورهای دنیا
حجاب برتر دختر ورزشکار ایرانی؛ درخشان‌تر از مدال نقره بازی‌های آسیایی
احمدی نژاد هم رجعت می‌کند؟
نکاتی برای ورود به ماه رمضان از زبان آیت الله قرهی؛ از هم حلالیّت بطلبیم
آغاز جداسازي اينترنت از اينترانت خانگي
عقدکنان دو مجری معروف در جماران + تصاویر
روایتی از حضور رهبر انقلاب در منطقه آغشته به آلودگی شیمیایی+عکس
نامه تهیه‌کننده برنامه سحرگاهی شبکه دو سیما به فرزاد جمشیدی
طنز/ از تبليغ تلويزيون‌در نود تا رنگ‌مو در زنده‌باد‌زندگي
روحانی در همایش افق رسانه:این انتخابات تمام شبهات درباره مشروعیت نظام را پاسخ داد/ نقش رهبر انقلاب بی‌بدیل بود
چگونه نوه مسيحي قيصر روم، مادر امام زمان(عج) شد؟
همه آنچه در جریان ترور آیت‌الله خامنه‌ای گذشت
ورود روزانه 16 هزار پرونده به قوه قضائیه/ سرقت جرم نخست کشور
نامه‌ عجیب فرزاد جمشیدی درباره شایعات پیرامونش!
جدیدترین آهنگ حامد زمانی به نام «ما ایستاده ایم»
حجه الاسلام قرائتی: هیچ کاندیدایی نمی‌گوید قرآن درباره مشکلات اقتصادی چه می‌گوید!
واقعا حجاب مهم است؟
شعور و معرفت در هستی به روایت یک دانشجوی امریکایی
٨توصیه شهاب مرادی برای دختران مجرد در سن بالا
عکس هایی از عجیب ترین عمل پیوند صورت +18
زینب (س)، مادر تمام مصیبت ها
اسرائیل در جولان منتظر همان پاسخی باشد که در جنوب لبنان گرفت
هفت روز از فداكاري آتش‌نشان تهراني گذشت؛ اين سطل آب يخ لازم بود تا حواسمان بيايد سر جايش
تعرفه‌های پزشکی بخش خصوصی در سال ۹۲ اعلام شد
حضرت روح الله از استقامت برای پیشرفت می گوید
دكتر سعيد جليلي در كنفرانس خبري خود در استانبول: حق غنی‌سازی اورانیوم یک اجماع ملی در ایران است
پاسخ به سوالات شرعی و شبهات مذهبی
ناگفته های احمدی مقدم از حوادث 88
توهین جدید خواننده هتاک به مقدسات!
دعای زیبای ماه رجب
سنگ تمام احمدی نژاد برای مشایی
«خرس بزرگ» بر پیراهن پرسپولیس!
عیادت سرزده احمدي‌نژاد از یک بازیگر+ عکس
کمبود داروهای بیهوشی دلایل پشت‌پرده دارد
پادكست شنيدني درباره اعتكاف
هتک حرمت وهابیت به مرقد سومین مرد مسلمان تاریخ
تروریست‌های سوریه مرقد چه کسی را نبش قبر کردند؟
شعر / این نبش قبر، عقده ی دیرینه ی شماست